Skolevalgresultater for Larvik 2019
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Del på sosiale medier:
| Parti | Valgresultat 2019 prosent | Tidslinje | Stemmer |
|---|---|---|---|
| Rødt |
10.0%
+10.0
|
|
124 |
| SV |
13.1%
+13.1
|
|
162 |
| A |
23.2%
+23.2
|
|
288 |
| SP |
5.5%
+5.5
|
|
68 |
| MDG |
12.0%
+12.0
|
|
149 |
| KrF |
1.1%
+1.1
|
|
14 |
| V |
10.3%
+10.3
|
|
128 |
| H |
7.8%
+7.8
|
|
97 |
| FrP |
14.7%
+14.7
|
|
182 |
| KYST |
0.1%
+0.1
|
|
1 |
| LIBS |
0.2%
+0.2
|
|
3 |
| KRISTNE |
0.3%
+0.3
|
|
4 |
| FNB |
1.3%
+1.3
|
|
16 |
| HELSE |
0.1%
+0.1
|
|
1 |
| DEMN |
0.3%
+0.3
|
|
4 |
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Antall deltakende skoler
1
Antall elever
1.530
Antall avgitte stemmer
1.301
Deltakerprosent
85.0%
Antall gyldige stemmer
1.241
Antall ugyldige stemmer
0
Valgstatistikk
| 2019 | |
|---|---|
| Deltakerskoler | 1 |
| Elever fra deltakerskolene | 1.530 |
| Antall avgitte stemmer | 1.301 |
| Deltakerprosent | 85.0% |
| Antall gyldige stemmer | 1.241 |
| Antall forkastede stemmer | 60 |
| Antall blanke stemmer | 60 |
| Antall ugyldige stemmer | 0 |
Antall blanke og ugyldige stemmer er summen av blanke og ugyldige stemmer for de skolene som har valgt å rapportere dette. Se listen under for statistikk for hver skole.
Deltakerskoler i Larvik i 2019
| Skole | Kommune | Elever | Avgitte | Deltakerprosent | Gyldige | Forkastede | Blanke | Ugyldige |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Thor Heyerdahl videregående skole | Larvik | 1.530 | 1.301 | 85.0% | 1.241 | 60 | 60 | 0 |