Skolevalgresultater for Tønsberg 2019
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Del på sosiale medier:
| Parti | Valgresultat 2019 prosent | Tidslinje | Stemmer |
|---|---|---|---|
| Rødt |
3.9%
+3.9
|
|
79 |
| SV |
11.5%
+11.5
|
|
234 |
| A |
22.4%
+22.4
|
|
455 |
| SP |
5.1%
+5.1
|
|
103 |
| MDG |
12.1%
+12.1
|
|
247 |
| KrF |
1.4%
+1.4
|
|
29 |
| V |
11.1%
+11.1
|
|
226 |
| H |
19.1%
+19.1
|
|
389 |
| FrP |
10.0%
+10.0
|
|
203 |
| KYST |
0.7%
+0.7
|
|
14 |
| LIBS |
0.4%
+0.4
|
|
8 |
| KRISTNE |
0.7%
+0.7
|
|
15 |
| FNB |
0.9%
+0.9
|
|
18 |
| HELSE |
0.3%
+0.3
|
|
7 |
| DEMN |
0.4%
+0.4
|
|
8 |
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Antall deltakende skoler
4
Antall elever
2.484
Antall avgitte stemmer
2.175
Deltakerprosent
87.6%
Antall gyldige stemmer
2.035
Antall ugyldige stemmer
0
Valgstatistikk
| 2019 | |
|---|---|
| Deltakerskoler | 4 |
| Elever fra deltakerskolene | 2.484 |
| Antall avgitte stemmer | 2.175 |
| Deltakerprosent | 87.6% |
| Antall gyldige stemmer | 2.035 |
| Antall forkastede stemmer | 140 |
| Antall blanke stemmer | 140 |
| Antall ugyldige stemmer | 0 |
Antall blanke og ugyldige stemmer er summen av blanke og ugyldige stemmer for de skolene som har valgt å rapportere dette. Se listen under for statistikk for hver skole.
Deltakerskoler i Tønsberg i 2019
| Skole | Kommune | Elever | Avgitte | Deltakerprosent | Gyldige | Forkastede | Blanke | Ugyldige |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Færder videregående skole | Tønsberg | 665 | 569 | 85.6% | 517 | 52 | 52 | 0 |
| Greveskogen videregående skole | Tønsberg | 849 | 743 | 87.5% | 701 | 42 | 42 | 0 |
| Re videregående skole | Tønsberg | 780 | 711 | 91.2% | 669 | 42 | 42 | 0 |
| Wang Toppidrett Tønsberg AS | Tønsberg | 190 | 152 | 80.0% | 148 | 4 | 4 | 0 |