Skolevalgresultater for Indre Østfold 2021
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Del på sosiale medier:
| Parti | Valgresultat 2021 prosent | Tidslinje | Stemmer |
|---|---|---|---|
| Rødt |
5.5%
+5.5
|
|
60 |
| SV |
11.5%
+11.5
|
|
126 |
| A |
19.3%
+19.3
|
|
212 |
| SP |
14.1%
+14.1
|
|
155 |
| MDG |
4.0%
+4.0
|
|
44 |
| KrF |
1.0%
+1.0
|
|
11 |
| V |
14.9%
+14.9
|
|
164 |
| H |
5.5%
+5.5
|
|
60 |
| FrP |
19.5%
+19.5
|
|
214 |
| PIR |
1.8%
+1.8
|
|
20 |
| PP |
0.4%
+0.4
|
|
4 |
| LIBS |
0.0%
0.0
|
|
0 |
| KRISTNE |
0.1%
+0.1
|
|
1 |
| FNB |
0.1%
+0.1
|
|
1 |
| AAN |
1.2%
+1.2
|
|
13 |
| HELSE |
0.2%
+0.2
|
|
2 |
| DEMN |
0.3%
+0.3
|
|
3 |
| INP |
0.0%
0.0
|
|
0 |
| PS |
0.8%
+0.8
|
|
9 |
Prosentvis endring sett opp mot forrige skolevalg for tilsvarende valg (stortingsvalg eller fylkestingsvalg)
Antall deltakende skoler
2
Antall elever
1.995
Antall avgitte stemmer
1.203
Deltakerprosent
60.3%
Antall gyldige stemmer
1.099
Antall ugyldige stemmer
0
Valgstatistikk
| 2021 | 2019 | |
|---|---|---|
| Deltakerskoler | 2 | 2 |
| Elever fra deltakerskolene | 1.995 | 1.930 |
| Antall avgitte stemmer | 1.203 | 1.467 |
| Deltakerprosent | 60.3% | 76.0% |
| Antall gyldige stemmer | 1.099 | 1.331 |
| Antall forkastede stemmer | 104 | 136 |
| Antall blanke stemmer | 104 | 68 |
| Antall ugyldige stemmer | 0 | 6 |
Antall blanke og ugyldige stemmer er summen av blanke og ugyldige stemmer for de skolene som har valgt å rapportere dette. Se listen under for statistikk for hver skole.
Deltakerskoler i Indre Østfold i 2021
| Skole | Kommune | Elever | Avgitte | Deltakerprosent | Gyldige | Forkastede | Blanke | Ugyldige |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Askim videregående skole | Indre Østfold | 1.082 | 708 | 65.4% | 646 | 62 | 62 | 0 |
| Mysen videregående skole | Indre Østfold | 913 | 495 | 54.2% | 453 | 42 | 42 | 0 |